Klimtory stacjonarne

Klimator ewaporacyjny  klimatyzer 18000 m3/h  220V wyrzut dolny Klimator ewaporacyjny klimatyzer 18000 m3/h 220V wyrzut dolny
Producent: Sarmatia
Cena:

6 300,00 zł

Cena netto: 5 121,95 zł

szt.
zobacz więcej
Klimator ewaporacyjny  klimatyzer 4420 m3/h 230V wyrzut boczny Klimator ewaporacyjny klimatyzer 4420 m3/h 230V wyrzut boczny
Producent: Energy
Cena:

3 150,00 zł

Cena netto: 2 560,98 zł

szt.
zobacz więcej
Klimator ewaporacyjny  klimatyzer 6460 m3/h 230V wyrzut boczny Klimator ewaporacyjny klimatyzer 6460 m3/h 230V wyrzut boczny
Producent: Energy
Cena:

4 400,00 zł

Cena netto: 3 577,24 zł

szt.
zobacz więcej
Klimator ewaporacyjny  klimatyzer 7990 m3/h 230V wyrzut boczny Klimator ewaporacyjny klimatyzer 7990 m3/h 230V wyrzut boczny
Producent: Energy
Cena:

5 120,00 zł

Cena netto: 4 162,60 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Klimatyzator, co warto wiedzieć?

Klimatyzatory możemy podzielić na dwie grupy. Jedne z nich to klimatyzatory ścienne. Ze względu na swoje wymiary wymagają montażu na ścianie. Klimatory te nazywane są często klimatyzatorami kanałowymi. Klimatyzator kanałowy to klimator wymagający podłączenia przewodu powietrznego. Przewody powietrzne nazywane kanłami rozprowadzają powietrze schłodzone przez klimatyzator kanałowy. Czynność ta pomaga w dostarczeniu powietrza w wymagane miejsca w pomieszczeniu. Klimatyzatory ścienne wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Posiadają one solidną i trwałą obudowę. Klimatorywodoodporne i niepodatne na korozję. Obudowa klimatyzatorów ściennych odporna jest na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze znosi deszcze, promieniowanie słoneczne i jest odporna na odkształcanie. Klimatyzatory z montażem na ścianie znajdują zastosowanie w dużych pomieszczeniach tj. budynki przemysłowe, hale produkcyjne czy wielkokubaturowe magazyny.

Wśród klimatyzatorów wyróżniamy również klimatyzatory przenośne. Klimatyzatory te, zwane często klimatyzatorami domowymi zapewniają wygodę i mobilność. Zazwyczaj klimatyzatory przenośne do mieszkania nie wymagają posiadania rury. Klimatyzatory domowe wyposażone są w kółka, które pozwalają nam na przemieszczanie urządzenia w dowolnym czasie. Klimatyzatory przenośne bez rury świetnie sprawdzające się w: sklepach, kioskach, biurach i domach. Klimatyzatory przenośne dobrze wypadają w rankingach. Są efektywne i łatwe w utrzymaniu.

Zasada działania klimatyzatorów

Klimatory przenośne i klimatyzatory ścienne posiadają taką samą zasadę działania.

Powietrze trafia do klimatyzatora poprzez wkłady celulozowe zamontowane na trzech ścianach urządzenia. Następnie jest ono schładzane o 6-12°C i wydmuchiwane przez solidny wentylator. Powietrze dostarczone jest do pomieszczenia w podobny sposób jak w nagrzewnicy gazowej. Klimatyzatory w zależności od parametrów są w stanie schłodzić powierzchnię nawet do 350 m2. W większości klimatyzatorów ściennych powietrze jest rozprowadzane poprzez kanały. W klimatorach przenośnych jest ono nakierowywane przez kierownicę sterującą. Klimatory przenośne często posiadają funkcję wachlarzu w kierownicy nawiewu. Pozwala ona rozprowadzać powietrze po całym pomieszczeniu.

Skąd klimatyzator pobiera powietrze?

Klimatyzator ewaporacyjny podobnie jak klimatyzator z funkcją grzania pobiera powietrze z pomieszczenia. Następnie powietrze zostaje przetworzone zgodnie ze wskazanymi powyżej procesami.

 
 
 
klimatyzator-przemysłowy
klimatyzator-klimatyzer-klimator
 
 
 

Wydajność klimatora 

Chłodzenie ewaporyzacyjne przy użyciu klimatora w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Przy zużyciu niewielkiej ilości energii elektrycznej i wody, urządzenia chłodzące zapewniają nam przyjemną temperaturę w letnie upały. Klimatyzator jest ekologicznym urządzeniem dostarczającym świeże, czyste powietrze. Można wykorzystywać go również w okresie wiosenno-zimowym do wentylacji pomieszczeń. Klimatyzacja ewaporyzacyjna to wszechstronne rozwiązanie, biorąc pod uwagę jego użyteczność. Zastosowanie klimatyzacji wyparnej w budynkach to bardzo dobry wybór.

Nasze klimatyzatory wypadają dobrze w porównaniu do klimatyzatorów gree, lg, mitsubishi czy haier. Klimatyzatory Energy cieszą się pozytywną opinią klientów. Spełniają najwyższe standardy jakości i posiadają certyfikat CE.
 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 41 2510078

Email: sklep@piecykigazowe.com.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium