Produkt dnia
Nagrzewnica powietrza gazowa 25kW
Nagrzewnica powietrza gazowa 25kW
5 800,00 zł 4 715,45 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Konwektor gazowy a kotły gazowe, porównanie 0
Konwektor gazowy a kotły gazowe, porównanie

Konwektory gazowe z programowalnym termostatem tygodniowym.

Nowa seria konwektorów gazowych RGH. Skrót RGH pochodzi od  angielskich słów Room Gas Heaters. Ogrzewacze gazowe zostały wyprodukowane specjalnie dla sklepu internetowego piecykigazowe.com.pl, przez renomowanego producenta węgierskiego, firmę FEG. FEG jest producentów ogrzewaczy gazowych od 50 lat.

Konwektory gazowe RGH to najlepiej sterowane ogrzewanie: niezależna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu. W przypadku konwencjonalnego ogrzewania grzejnikowego jest to zwykle tylko marzenie. Możliwość niezależnego ogrzewania pomieszczeń pozwala na bardzo poważne oszczędności energii. Ogrzewanie konwektorami gazowymi pozwala nam ogrzać tylko jedno pomieszczenie. Praktycznie nie jest to możliwe w przypadku ogrzewania kotłem gazowym i grzejnikami.

Ciepło płomienia pilotowego zmniejsza wahania mierzonej temperatury, gdy główny palnik nie pali się.

Dobra wydajność: Dzisiejsze zewnętrzne konwektory gazowe FÉG montowane na ścianie mają sprawność 93-95%.

Nie ma zagrożenia mrozem: w dzisiejszych czasach staje się to coraz ważniejsze.

Nie ma potrzeby stosowania komina do zamkniętych konwektorów spalinowych, co może znacznie obniżyć koszty i uprościć administrację!

Przy zapalonym tylko płomieniu pilota, urządzenie ogrzewa również pomieszczenie w którym znajduje się grzejnik gazowy. Zatem ciepło płomienia pilota jest przydatne w przypadku lokalnych grzejników, należy wziąć pod uwagę sprawność mierzoną przy obciążeniu płomienia pilotującego. Sprawność przy zmierzonym obciążeniu płomienia pilota jest o 2-3% wyższa niż przy pomiarze bez uwzględnienia ciepła z płomienia pilota.

konwektor gazowy programowalny klasy A

 

Konwektor gazowy jest miejscowym urządzeniem grzewczym, co oznacza, że zadaniem jego jest ogrzanie pomieszczenia, w którym się znajduje, poprzez bezpośrednie nagrzewanie się i oddawanie ciepła do pomieszczenia konwekcję i promieniowanie. Zatem ciepło oddawane przez grzejnik gazowy bezpośrednio do pomieszczenia instalacji jest ciepłem użytkowym.

Przepisy UE dotyczące kotłów gazowych rejestrują ciepło dostarczane przez urządzenie do pomieszczenia, w którym jest zamontowane, jako stratę.

Przy zapalonym tylko płomieniu pilota ogrzewacz gazowy ogrzewa również pomieszczenie instalacji. Zatem ciepło płomienia pilota jest przydatne w przypadku lokalnych grzejników, należy wziąć pod uwagę sprawność mierzoną przy obciążeniu płomienia pilota. Sprawność mierzona przy obciążeniu płomienia pilota jest o 2-3% wyższa niż przy pomiarze przy zredukowanej mocy urządzenia.

Ten, który uważał, że najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie kotłem gazowym, jest jednostronny. Często okazuje się, że łączne zużycie energii i koszt lokalnej instalacji grzewczej są niższe niż w przypadku kotła gazowego! W każdym przypadku konieczne jest zbadanie, które rozwiązanie grzewcze jest najlepsze.

 

Ogrzewanie gazowym kotłem kondensacyjnym jest najbardziej ekonomiczne, jeśli chce się ogrzewać cały budynek w sezonie grzewczym w sposób ciągły oraz jeśli budynek jest na tyle duży, aby ogrzewać go systemem grzewczym kotła. Jeżeli jednak grzejnik jest sporadycznie wyłączany w jednym pomieszczeniu, to w drugim pomieszczeniu grzejnik musi być cieplejszy niż obliczona wartość, aby skompensować zwiększone straty ciepła w pomieszczeniu, ponieważ dużo ciepła ucieka do nieogrzewanego pomieszczenia przez słabo izolowaną ścianę wewnętrzną, która znajduje się pomiędzy dwoma pomieszczeniami.

Lokalne, indywidualne grzejniki, takie jak gazowe ogrzewacze konwektorowe, są szczególnie ekonomiczne w miejscach, w których:

Budynki używane częściowo lub tymczasowo. Na przykład w motelu zaleca się ogrzewanie tylko tych pomieszczeń, które zostały zwolnione. W biurach wskazane jest ogrzewanie tylko w godzinach pracy. Mieszkanie lepiej ogrzewać poza godzinami pracy.

Pomieszczenie z konwektorem gazowym można ogrzać w 30 minut, jeśli konwektor jest dobrze dobrany. Natomiast w przypadku ogrzewania grzejnikowego praktycznie niemożliwe jest ogrzanie nieogrzewanego pomieszczenia w ciągu kilku minut, tym bardziej, że temperatura wody grzewczej w grzejnikach dostosowana jest do rzeczywistego zapotrzebowania cieplnego ciepłego pomieszczenia, w którym termostat jest umieszczony. Tak więc temperatura wody grzewczej wystarcza tylko do utrzymania ciepła w pomieszczeniu termostatu, ale nie wystarcza do ogrzania np. zimnego pomieszczenia roboczego.

Tam, gdzie istnieje ryzyko mrozu.

Tam, gdzie nie można zagwarantować ciągłego zasilania elektrycznego.

Sytuacja jest podobna do tej, która miała miejsce przy zmianie zadanej temperatury pokojowej, na przykład przy stosowaniu zegara programowego. Dodatkową moc potrzebną do ogrzewania można uzyskać tylko przełączając kocioł gazowy na znacznie wyższą moc niż wymagana do utrzymania stałej temperatury w domu. Prowadzi to do podwyższenia temperatury wody grzewczej. W takim przypadku sprawność kotłów kondensacyjnych nie będzie już optymalna. Aby to sprawdzić, należy brać pod uwagę tylko oficjalnie wydane dane techniczne kotłów kondensacyjnych.

 

W przypadku konwektorów gazowych nie jest prawdą, że zapotrzebowanie na ciepło potrzebne do ogrzania chłodnego domu kosztuje więcej niż oszczędności, które uzyskaliśmy dzięki chwilowemu obniżeniu temperatury. Wynika to z faktu, że sprawność konwektorów gazowych jest wyższa przy pełnej mocy niż przy obniżonej mocy. Jednak w przypadku kotłów kondensacyjnych proces wygrzewania wymagał wyższej temperatury wody grzewczej i większej mocy, co znacznie obniża sprawność kotła.

Sprawność sezonowa konwektorów gazowych klasy „A” i kotłów kondensacyjnych jest prawie taka sama.

W konsekwencji powyższego konwektorami gazowymi możemy osiągnąć poziom efektywności energetycznej „A” zgodnie z rozporządzeniem nr 1186/2015 / UE. Możemy również osiągnąć dobrą sprawność sezonową, wyższą niż 88%, co jest minimum do osiągnięcia poziomu efektywności energetycznej „A” dla konwektorów gazowych.

Dla porównania sprawność konwektorów gazowych i kotłów kondensacyjnych: Sprawność sezonowa gazowego kotła kondensacyjnego powinna wynosić co najmniej 90%, aby osiągnąć poziom efektywności energetycznej „A”. Pomiary sprawności należy zawsze wykonywać zgodnie z odpowiednią europejską normą dotyczącą urządzeń gazowych. Sprawność sezonową urządzeń grzewczych dla kotłów gazowych określa wzór podany w rozporządzeniu (UE) 811/2013. Porównanie to pokazuje również, jak nieracjonalne są rozmyślnie rozpowszechniane informacje o niskiej sprawności konwektorów gazowych.

Lepszego poziomu efektywności energetycznej niż poziom „A” nie można osiągnąć ani za pomocą konwektora gazowego, ani kondensacyjnego kotła gazowego. Powodem tego jest zasada, że A + może być tylko sprzętem wykorzystującym przynajmniej częściowo energię odnawialną.

Prezentujemy konwektor gazowy ze sprawnością energetyczną klasy A.

Rzadkością jest osiągnięcie przez konwektor gazowy sprawności energetycznej klasy A. Nasz konwektor RGH 5,9 kW z termostatem programowalnym posiada klasę energetyczną A. Bez programowalnego termostatu tygodniowego konwektor gazowy może osiągnąć klasę energetyczną co najwyżej B. Wymiennik ciepła konwektora gazowego wykonany jest z emaliowanej stali. Poza samym konwektorem gazowym producent dostarcza również komin  typu turbo, czyli wlot powietrza i wylot spalin rura w rurze. Komin również jest emaliowany.

Należy zapoznać się z dokumentacją instrukcji montażu komina do ściany, zwłaszcza jeśli istnieje dodatkowa izolacja.

Do przedłużenia mocowania komina na ścianie można używać tylko części fabrycznych. Ściany łatwopalne należy zastąpić ceglanymi ścianami co najmniej o grubości komina.

W przypadku ceglanych ścian z pustymi przestrzeniami, należy wykonać izolacja z wełny mineralnej i otynkować wokół komina ściennego, aby osiągnąć przynajmniej szczelność tynku.

Na zewnątrz budynku dodatkowa izolacja cieplna nie może być palna i powinna być odporna na temperaturę co najmniej 250 stopni Celsjusza w odległości 0,3 m od wylotów spalin.

Ściana wokół kosza wiatrowego powinna być płaska. Nie wolno formować wgłębień stożkowych lub prostokątnych. 

Należy zwrócić uwagę, aby wysokość osi mocowania do ściany znajdowała się powyżej poziomu wewnętrznej podłogi na poziomie 370 mm. Należy zwrócić uwagę na ustawienie pionowe i poziome, biorąc pod uwagę odstępy chroniące przed ciepłem oraz poziome położenie mocowania do ściany w stosunku do środka modułu urządzenia, podane w instrukcji. Nie zmniejszaj odstępu między tyłem konwektora gazowego a ścianą.

Przed montażem sprawdź pozostałą szczelinę pod każdym otwieranym skrzydłem okna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl