Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin 0
Nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin

Nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin

 

To potężne i wydajne urządzenia stworzone z myślą o przemyśle. Są wykorzystywane do ogrzewania hal poprzez nadmuch. Nagrzewnice gazowe przemysłowe występują w trzech wersjach mocy – 18kW, 25kW i 45kW. Mogą być wykończone w kolorze czerwonym lub białym. Paliwem może być gaz ziemny lub propan-butan. Do zasilania LPG (propan-butan) można wykorzystać instalację gazową lub zestawy podłączeniowe do butli gazowych 33kg. Nagrzewnice gazowe są naszym produktem i są wyprodukowane w Polsce.

Wszystkie nagrzewnice gazowe są sprzedawane z termostatem. Termostat jest programowalny dziennie, tygodniowo. Można ustawić różne temperatury na różne godziny.

Nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin jest najbardziej opłacalna przy pomieszczeniach o wysokości do 4 metrów. Powyżej 4 metrów lepiej od nagrzewnicy sprawdzi się promiennik gazowy rurowy lub ceramiczny.

nagrzewnica gazowa przemysłowa

Budowa nagrzewnicy gazowej

ogrzewanie hal nadmuchowe schemat

Zasadniczym elementem nagrzewnicy gazowej jest zamknięta komora spalania. To za jej sprawą możliwe jest ogrzewanie. Ze względu na to, że w nagrzewnicy jest zamknięta komora spalania, to znajdują się w niej dwa otwory. Jeden to pobór powietrza, drugi służy do odprowadzania spalin. Jednak przy wykorzystaniu odpowiedniego komina, otwór do odprowadzania spalin może być też wlotem powietrza. Mowa tu o podwójnym kominie – tzw. rura w rurze. Rurą zewnętrzną pobierane jest powietrza, a wewnętrzną są odprowadzane spaliny. Odprowadzanie spalin zachodzi dzięki wbudowanemu wyciągowi z wyłącznikiem ciśnieniowym. Ogólnie są trzy sposoby instalacji nagrzewnicy gazowej przemysłowej, o tym w dalszej części.

W nagrzewnicy jest zamontowany elektrozawór kontrolujący dopływ gazu. Nad elektrozaworem czuwa termostat. Przy wymienniku ciepła znajdują się kratki do kontrolowania strumienia powietrza.

Instalacje kominowe do nagrzewnic

 


Zestaw poziomy i pionowy można ze sobą mieszać w zależności od potrzeb. Odprowadzanie spalin może być pionowe, a pobór powietrza poziomy.

Jak działa nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin?

Nagrzewnice gazowe oferowane w naszym sklepie ogrzewają powietrze. Robią to poprzez spalanie mieszanki paliwa i powietrza. Spalanie odbywa się tuż po podaniu gazu z dysz do zamkniętej komory spalania. Proces spalania ogrzewa wymiennik ciepła zbudowany z rur aluminizowanych. Wbudowany wentylator, który znajduje się za wymiennikiem ciepła, wydmuchuje powietrze. Poprawia to wydajność i przede wszystkim przyspiesza ogrzewanie. Nagrzewnica gazowa z termostatem, który jest w zestawie działa zgodnie z wcześniej ustawionym harmonogramem. Oczywiście, nie trzeba go ustawiać. Natomiast z naszych doświadczeń wynika, że poświęcenie czasu na ustawienie termostatu np. względem godzin pracy pozwala zaoszczędzić gaz.

 

Gdzie można zamontować nagrzewnice gazowe?

Nagrzewnice gazowe można wykorzystać do każdego pomieszczenia wielkokubaturowego. Ogrzewanie hal jest jak najbardziej możliwe. Nagrzewnice powinno montować się na ścianach przy pomocy np. naszego zestawu do podwieszania. Nasze nagrzewnice były wielokrotnie wykorzystywane w halach sportowych, myjniach samochodowych, halach montażowych czy innych budynkach użytkowych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Dla przykładu jedna nagrzewnica gazowa 25kW jest w stanie ogrzać warsztat 150m2 o wysokości 4 metrów. Pod warunkiem, że nie ma ciągłej wymiany powietrza. W przypadku hal sportowych, czy ogólnie budynków bez dodatkowych ścian działowych, najlepiej sprawdzi się zestaw nagrzewnic, każda znajdująca się na jednym rogu i w razie potrzeby dodatkowe nagrzewnice pomiędzy.

ogrzewanie hal produkcyjnych

ogrzewanie hal sportowych

Jak dobrać moc urządzenia?

Nagrzewnica gazowa powinna być dobrana na podstawie bilansu energetycznego budynku. Dla naszych potrzeb można założyć, że dla budynku średnio ocieplonego jest to 60W/m3. Kubatura hali o wymiarach 12mx36m wynosi 1728m3. Zapotrzebowanie energetyczne wynosi 1728m3 x 60W = 104kW. Taka hala wymaga zestawu pięciu nagrzewnic. Cztery nagrzewnice o mocy 25kW oraz jedna 18kW. Można również wybrać zestaw pięciu nagrzewnic 25kW. Zapas mocy jest potrzebny na ewentualne straty ciepła przez nieszczelności, dużą wentylację czy częste wietrzenie.

Ze względu na mnogość zastosowań nagrzewnic gazowych i różne potrzeby klientów, zachęcamy do kontaktu mailowego sklep@piecykigazowe.com.pl. Prosimy o przedstawienie parametrów budynku i oczekiwany rezultat. Inny zestaw będzie potrzebny do utrzymania dodatniej temperatury w magazynie i inny do ogrzania hali dla pracowników. Ogrzewanie hal jest wyzwaniem, dlatego korzystając z naszego doświadczenia mogą Państwo skompletować swój idealnie dopasowany zestaw do ogrzewania hal.

 

Wspaniała nagrzewnica gazowa. 

Jak dobrać moc urządzenia?

Nagrzewnica gazowa powinna być dobrana na podstawie bilansu energetycznego budynku. Dla naszych potrzeb można założyć, że dla budynku średnio ocieplonego jest to 60W/m3. Kubatura hali o wymiarach 12mx36m wynosi 1728m3. Zapotrzebowanie energetyczne wynosi 1728m3 x 60W = 104kW. Taka hala wymaga zestawu pięciu nagrzewnic. Cztery nagrzewnice o mocy 25kW oraz jedna 18kW. Można również wybrać zestaw pięciu nagrzewnic 25kW. Zapas mocy jest potrzebny na ewentualne straty ciepła przez nieszczelności, dużą wentylację czy częste wietrzenie.

W przypadku pytań czekamy na Państwa pod numerem telefonu +48 (41) 362 40 26

Zapraszamy także na nasz profil na Facebooku

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 41 2510078

Email: sklep@piecykigazowe.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium