Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów
Naprawa asfaltu – innowacyjne urządzenie 0
Naprawa asfaltu – innowacyjne urządzenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka słów o asfalcie. 

Większość infrastruktury miejskiej (parkingi, drogi, ulice, chodniki) jest związana z asfaltem. Stanowi on nierozłączny i stały element nawierzchni drogowych. Drogi asfaltowe dzielą się z różnych względów (konstrukcja, odkształcalność, zdolność do przenoszenie obciążeń i rodzaj materiałów zastosowanych do warstwy jezdnej). W nawierzchniach asfaltowych ze względu na odkształcalność wyróżniamy: podatne, półsztywne oraz sztywne. Większość wykorzystywanych w Europie to nawierzchnie podatne lub sztywne. O wszystkie należy właściwie dbać by były trwałe. Naprawa asfaltu to nierozłączny element każdej z nich.

Problemy, czyli nieodłączny element każdej nawierzchni.

Powierzchnie asfaltowe w wyniku wielu procesów z roku na rok coraz bardziej słabną. Ogromne obciążenie, warunki atmosferyczne, źle wykonane odwodnienie czy nawet zwykła eksploatacja to tylko kilka czynników, które znacznie wpływają na ich stan. Droga asfaltowa, chodnik, choć doskonale wykonane po pewnym czasie zaczną się niszczyć. Pojawią się na niej niewielkie defekty, które w późniejszym czasie zaczną ewoluować.  Proces niszczenia będzie przebiegał progresywnie. Jeśli nie zareagujemy w odpowiednim momencie, problem zacznie się pogłębiać. Na początku pojawią się  małe pęknięcia, które z biegiem czasu przeistaczają się w większe ubytki, a następnie dziury aż finalnie staną się kraterami. Koszt wyeliminowania problemu w zalążku, gdy powierzchnia jest jeszcze w nienagannym stanie będzie znacznie mniejszy niż zrywanie całej nawierzchni i układanie nowej.

Rozwiązanie – promiennik do naprawy asfaltu.

Nowoczesna technologia oferuje wiele rozwiązań, jednak zastosowanie promieniowania jest jednym z najlepszych sposobów naprawy nawierzchni asfaltowej. Propozycję tą wybiera coraz więcej firm w tej branży. Promiennik od firmy Sun Beam, o nazwie AGRH-16 to uniwersalne urządzenie do podgrzewania oraz ponownego uplastycznienia asfaltu, jak również materiałów bitumicznych i połączeń szwowych. Przeznaczony do wykonywania drobnych remontów drogowych, czyli napraw w pierwszym stadium niszczenia asfaltu.

Urządzenie to może pracować przy niskich temperaturach powietrza, znajduje więc zastosowanie w bieżących naprawach dróg, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Urządzenia mogą być łączone w zespoły pozwalające na jednoczesną pracę na większej powierzchni. Wykorzystując działanie promieniowania podczerwonego, urządzenie ogrzewa nawierzchnię do odpowiedniej temperatury, dzięki temu nie ma potrzeby wykorzystywania dodatkowych narzędzi takich jak piła do cięcia asfaltu, młot pneumatyczny itp. Temperaturę pracy można swobodnie regulować w przedziale temperatur od 100° do 340°. Dzięki wbudowanemu termostatowi.

Dane techniczne:

  • Rodzaj gazu: Propan-Butan   
  • Moc nominalna: 25kW
  • Zużycie gazu: 1,7kg/h
  • Ciśnienie robocze gazu: 37 mbar
  • Waga: 55kg, waga do wysyłki 70 kg
  • Wymiary [wysokość/szerokość/głębokość]: 
  • 900mm/590mm/1650mm 
  
 

Obsługa urządzenia - prosta i przyjemna.

 

Produkt dostępny jest od ręki u producenta lub głównego dystrybutora.

             

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 41 2510078

Email: sklep@piecykigazowe.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium