Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Niezbędny element waszej podróży - kuchenka turystyczna na kartusz 0
Jaką kuchenke wybrac na wyprawe w teren?

Kuchenka turystyczna na kartusz gazowy -najlepszy wybór na wyprawę w teren.

Gotowanie w podróży, bez wątpienia, nie jest tak łatwe jak w domu. Kuchenka turystyczna gazowa czyni je o wiele łatwiejszym i dzięki niej rzeczywiście możemy poczuć się jak w domowej kuchni. Wybierając się w podróż lub leśny biwak, jedna z wielu kwestii, które musimy zaplanować, są posiłki. Kuchenki turystyczne na kartusz gazowy umożliwiają przyrządzenie posiłku, zapewni gorący napój na długim szlaku.

Wybór jest ogromny, ale jak z każdym produktem również i tutaj można dopasować odpowiednie rozwiązanie. Zarówno, jeśli chodzi o nasze preferencje, jak i zasobność portfela. Najprościej podzielić kuchenki turystyczne pod względem zużywanego przez nie paliwa. Kuchenki gazowe na naboje pod względem popularności zajmują pierwsze miejsce. Zasilane mogą być z kartusza przebijanego lub z kartusza z gwintem. Mają one bardzo wiele zalet: są lekkie, poręczne, wygodne, nie wymagają żadnej wiedzy technicznej, rozpalania czy też czyszczenia. Obsługa jest intuicyjna (regulacji odbywa się poprzez zawór). Dają czysty i gorący płomień. Działają bezproblemowo na dużych wysokościach, choć ich sprawność spada w ujemnych temperaturach. Kartusze gazowe dostępne są bez żadnego problemu, praktycznie w każdym miejscu na świecie, w którym ktoś chodzi z plecakiem. Nowy kartusz wystarczy dokręcić lub wcisnąć do kuchenki i gotowe.

Przy wyborze sprzętu outdoorowego zawsze powinniśmy kierować się warunkami, w jakich będziemy go używać. Niektóre modele wyposażone są w zapalnik piezo. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli posiadać zapałek lub zapalniczki, ponieważ zostaniemy wyręczeni przez wbudowany zapalnik. Sam płomień można w kuchenkach gazowych z łatwością regulować za pomocą pokrętła. W sprzedaży dostępne są modele z osłoną przeciwwietrzną.

Kuchenka gazowa na kartusz przebijany

 

Na jaki czas starczy kartusz gazowy do kuchenki turystycznej:

Odpowiedz na to pytanie, nie jest taka prosta i zależy od wielu czynników. Nie ma możliwości dokładnie przewidzieć, na jaki czas wystarcza nabój gazowy. Wydajność gazu zależy od siły wiatru, temperatury, wysokości nad poziomem morza itp. Zazwyczaj, przy krótszych wypadach nie trzeba się tym specjalnie przejmować.

Rodzaje kartuszy gazowych do kuchenek turystycznych:

Kartusz gazowy przebijany- tego typu kartusz z gazem jest tani. Wyposażone są w system umożliwiający samoistne zamknięcie się naboju w razie odłączenia od palnika. Jest to rozwiązanie awaryjne, które jedynie zapobiegnie wypuszczeniu całego gazu w razie przypadkowego odłączenia kartusza od kuchenki. Ten system nie umożliwia transportu kartusza i kuchenki osobno. Kartusze przebijane zawierają 190 g gazu.

kartusz gazowy przebijany 190 gram

Kartusz gazowy z gwintem- aby taki kartusz zamontować do kuchenki, wystarczy nakręcić kuchenkę na kartusz. Kiedy woda na herbatkę już się zagotuje, można wyłączyć palnik i spokojnie odkręcić kartusz. Automatyczny zawór zamknie wtedy odpływ gazu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można osobno transportować kuchenkę oraz kartusz. Ten typ kartuszy występuje w różnych pojemnościach. W naszym sklepie posiadamy kartusze o pojemności 300 gram, 450 gram oraz 500 gram. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sami zdecydować czy wolimy wybrać kartusz o mniejszej wielkości, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w plecaku, bądź wybrać większy kartusz który starczy nam na dłuższy czas.

kartusz gazowy 450 gram z gwintem

Kilka cennych uwag:

Warto przetestować nową kuchenkę na krótkim wypadzie lub nawet w domu, by mieć pewność, że nie mamy problemów z jej obsługą.

Podczas wyruszania na dłuższą wyprawę upewnijmy się też, że będziemy mieli gdzie dokupić kartusze do naszej kuchenki.

Kiedy trafimy na brzydką pogodę, możemy podgrzewać posiłek wewnątrz namiotu. Trzeba jednak być ostrożnym.

Żeby nie tracić nie potrzebnie gazu, należy znaleźć ustronne, bezwietrzne miejsce, wtedy płomień będzie kierowany bezpośrednio na dno naczynia. Dostępne są kuchenki z osłoną przeciwwietrzną

 

Przykładowe zdjęcia dostępnych modeli na naszym sklepie:

 

Kuchenka gazowa turystyczna na kartusz z gwintem CK-192

Kuchenka gazowa na kartusz z zapalnikiem

 

Kuchenka gazowa turystyczna K-191 na kartusz przebijany 190 gr

Kuchenka gazowa z osłoną przeciwwietrzną

 

Kuchenka gazowa turystyczna K-193 na kartusz z gwintem

Kuchenka gazowa na kartusz z gwintem

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 41 2510078

Email: sklep@piecykigazowe.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium