Piecyk gazowy na butle Ogrzewacz FEG FK25 2.8 kW Beżowy

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 400,00 zł 1400.00
Cena netto: 1 138,21 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 2
Producent: FEG
Kod produktu: FK25 BEŻOWY

Opis

Konwektor gazowy, grzejnik ścienny ze stali emaliowanej Fég FK-25.

Piecyk gazowy Fég Euro FK-25 do szybkiego ogrzewania mniejszych pomieszczeń


Piecyk gazowy Fég Euro FK-25 do szybkiego ogrzewania mniejszych pomieszczeń z kominem. Zapłon piezoelektryczny zapewnia łatwą i bezpieczną obsługę urządzenia. Dzięki odzyskowi ciepła z blachy stalowej, grzejnik ścienny szybko nagrzewa pomieszczenie, a ceramiczna rura palnika zapewnia długą żywotność. Jest szybki i łatwy w instalacji. Ogrzewana przestrzeń: 40-70 m3.

 Ogrzewacz gazowy FEG FK 25 ERP o mocy 2,8 kW z termostatem mechanicznym i odprowadzeniem spalin. Posiada otwartą komorę spalania. Do pomieszczeń o powierzchni do 30 m².Posiada potwierdzoną klasę energetyczną C, certyfikat CE. Spełnia wysokie wymogi ERP 2018.

Pracą ogrzewacza gazowego steruje termostat mechaniczny zapewniający automatyczne utrzymanie temperatury pomiędzy 10 i 32 stopnie Celsjusza. Palnik gazowy modulowany za pomocą zaworu gazowego CRH640. Termostat mechaniczny utrzymuje stałą temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu z dokładnością 0,5 0C. Gdy zostanie włączony palnik konwektora działa z mocą 100%. W momencie osiągnięcia temperatury niższej o 2 0C od ustawionej, zawór ograniczy moc palnika do 50% jego mocy aż do uzyskania ustawionej temperatura. Podobnie przy wychłodzeniu pomieszczenia do 2 0 C poniżej ustawionej zawór uruchomi palnik na 50% jego mocy. Przy spadku temperatury więcej niż 20 C poniżej nastawionej palnik uruchomi się na 100 % jego mocy.

zawór modulowany konwektora gazowego z odprowadzeniem spalin

 

Ogrzewacz gazowy posiada wylot spalin typu B22. Spaliny mają wyjście w górnej części komory spalania. Konwektor przeznaczony jest do pomieszczeń gdzie nie można zastosować systemu turbo, czyli wylotu spalin przez ścianę. Odprowadzenie spalin następuje przez filar kominowy lub wkład kominowy. Posiada opcje zmiany wylotu spalin: górny lub boczny. Ilość powietrza potrzebnego do pomieszczenia w którym znajduje się konwektor gazowy jest iloczynem nominalnego zużycia gazu i liczby 27. Czyli dla konwektora FEG 25FK, należy zapewnić nawiew świeżego powietrza w ilości 0,3 m3x27= 8,1 m3/h.

W pomieszczeniu w którym znajduje się konwektor gazowy z otwartą komorą spalania następujące czynniki mogą spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia:- szczelne drzwi i okna, - zainstalowane wentylatory wyciągowe, - inne kotły na paliwo stałe, olejowe lub gazowe.

Piecyk gazowy jest zasilany gazem ziemnym, propanem, lub propanem butanem. Gaz ziemny jest bardzo tanim i ekologicznym paliwem. W porównaniu z energią elektryczną jest to o wiele tańsze rozwiązanie. Drugim gazem, którym możemy zasilić konwektor jest gaz płynny propan – butan. Można to zrobić z butli 11 lub 30 kg. Konwektor gazowy można też zasilić z baterii butli gazowych.

Posiada stalowy wymiennik ciepła, który jest komorą spalania. Gaz spala się wewnątrz zamkniętej komory spalania i pobiera powietrze do spalania z wewnątrz. Wyrzut spalin następuje przez komin o średnicy 60 mm. Po dojściu do zadanej temperatury piecyk automatycznie wyłącza się i świeci się tylko pilot. Piecyk wyprodukowany przez firmę FEG specjalnie dla naszej firmy.

Palnik konwektora skonstruowany jest z płytek ceramicznych na której spalany jest gaz. Konstrukcja ta powoduje, że spaliny posiadają bardzo niską zawartość tlenków azotu NOX i tlenku węgla CO. 

Piecyk gazowy z odprowadzeniem spalin

 

 

Dane techniczne:

Moc efektywna: 2,8 kW

Rodzaj gazu: Gaz Ziemny lub propan butan

Zużycie gazu GZ: 0,3 m³/h Zużycie LPG: 0,29 kg/h

Waga: 16 kg

Wymiary [wysokość/szerokość/głębokość]: 710x392x183 mm

Średnica komina: wylot 60mm

Sprawność cieplna: 90%

Podłączenie gazu: 1/2"

Kolor: biały lub beżowy

Piecyk gazowy z termostatem pokojowym. Nastawa pomiędzy 10 a 32 stopnie C.

 

Ogrzewacz gazowy z wyrzutem spalin

 

Zalety:

 • Konwektor gazowy z odzyskiem ciepła z emaliowanej blachy stalowej zapewniający doskonałe działanie
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze dla każdego.
 • Zwrot z inwestycji dzięki długiej żywotności.
 • Średnica wylotu spalin 60 mm. Piecyk posiada 2 wyloty spalin do wyboru. Zakres regulacji temperatury: 10°C - 32°C.
 • Można podłączyć bezpośrednio do komina
 • Posiada ceramiczny palnik, który jest zbudowany z kordierytu, dzięki czemu jego żywotność jest niemal nieograniczona.
 • Zasilany jest gazem ziemnym lub LPG, czyli propanem-butanem.
 • Spalanie gazu błękitnym płomieniem, z wysoką sprawnością.
 • Zapalnik jest piezoelektryczny i posiada płomień pilota.
 • W przypadku zaniku płomienia na palniku zawór magnetyczny zamknie dopływ gazu.
 • Konwektor gazowy zużywa tlen w pomieszczeniu. Może być bezpiecznie użytkowany w pomieszczeniach mieszkalnych przy zapewnionym dopływie powietrza do spalania.
 • Komora spalania jest pokryta emalią, co oznacza odporność na temperaturę i dużą żywotność. Grzejnik gazowy z wylotem spalin

Ogrzewacz gazowy wiszący

 Piecyk gazowy z termostatem

Termostaty - rodzaje sterowania piecykiem:

Termostat mechaniczny – jest to najprostszy sposób sterowania pracą piecyka gazowego. Sterowanie odbywa się poprzez pokrętło z płynną 7-mio stopniową regulacją w zakresie 13°C-30°C. W termostacie piecyka jest zamontowany czujnik (wkład miedziany zawierający rozprężającą się ciecz połączony z termostatem za pomocą kapilary)  temperatury pomieszczenia. Kiedy czujnik wykryje, że temperatura pomieszczenia jest bliska tej zadanej na termostacie zmniejszy moc palnika piecyka gazowego lub go wyłączy.

Termostat mechaniczny sterowany „KonvekPro” wraz z termostatem programowalnym –wydajniejsze sterowanie piecykiem gazowym. „KonvekPro” jest sterownikiem, który bezpośrednio kontroluje pracę ogrzewacza gazowego. Dostaje informacje od termostatu programowalnego, na którym ustawia się  oczekiwaną temperaturę – regulacja 5°C-25°C oraz godziny pracy piecyka. „KonvekPro” w zależności od potrzeb podgrzewa czujnik termostatu mechanicznego w konwektorze gazowym, który zamyka lub ogranicza dopływ gazu do palnika. Umożliwia nam to oszczędzenie gazu, wygodniejsze użytkowanie piecyka. Cały zestaw „KonvekPro” i programowalnego termostatu jest prosty w instalacji, można to zrobić samemu. Można nim zmodernizować nowy, zakupiony w naszym sklepie konwektor gazowy oraz już posiadany piecyk gazowy.

Termostat mechaniczny sterowany „KonvekPro” wraz z termostatem programowalnym Wi-Fi – jeszcze wydajniejsze, wygodniejsze i łatwiejsze sterowanie piecykiem gazowym poprzez termostat wifi. „KonvekPro” jest sterownikiem, który bezpośrednio kontroluje pracę ogrzewacza gazowego. Dostaje informacje od termostatu programowalnego, na którym ustawia się oczekiwaną temperaturę – regulacja 5°C-25°C oraz godziny pracy piecyka. Harmonogram pracy konwektora gazowego jest ustawiany dziennie i/lub tygodniowo. W tym przypadku mamy do wyboru ustawienie harmonogramu poprzez aplikację na telefon oraz przez panel sterowania termostatu. Przeznaczony jest modernizacji nowych zakupionych w naszym sklepie konwektorów gazowych jak i do już posiadanych ogrzewaczy.

Wszystkie rodzaje termostatów pasują do piecyków gazowych z zamkniętą komorą spalania oraz tych z otwartą.

 

Ogrzewacz gazowy z termostatem

KonvekPro wraz z termostatami dostępny w naszym sklepie.

Wyloty spalin dostępne na naszym sklepie

Dane techniczne

Moc nominalna 2,8 kW
Rodzaj gazu Gaz Ziemny | Propan-butan
Zużycie gazu 0,3 m³/h | 0,29 kg/h
Waga 16 kg
Wymiary [wysokość/szerokość/głębokość] 710x392x183 mm
Średnica komina [wlot / wylot] wylot 60mm
Sprawność cieplna 90%
Podłączenie gazu 1/2"
Kolor Beżowy

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Dodatkowe akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Więcej zestawów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium