Piecyk gazowy z odprowadzeniem spalin 3kW Żeliwna komora

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 360,00 zł 1360.00
Cena netto: 1 105,69 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Ogrzewacz gazowy z odprowadzeniem spalin HDU 3 DK

 

Ogrzewacz gazowy z wyrzutem spalin HDU 3 DK o mocy 3 kW z żeliwną komorą spalania, zestaw z kominem - odprowadzanie spalin i pobór powietrza

 

Piecyk gazowy jest zasilany gazem ziemnym, propanem, lub propanem-butanem (LPG). 

Konwektor serii HDU 3 DK posiada minimalistyczny wygląd. Będzie stanowił uzupełnienie dekoracji Twojego pomieszczenia.

Palnik jest modulowany. Posiada żeliwny wymiennik ciepła, który nazywany jest komorą spalania. Kominek z zamkniętą komorą spalania.

Żeliwny wymiennik ciepła charakteryzuje się dużą trwałością, akumulacją cieplną - zdolnością do gromadzenia ciepła oraz zależną od akumulacji cieplnej dużą statecznością cieplną, czyli zdolnością do długiego utrzymywania ciepła mimo zakończenia procesu ogrzewania. 

Gaz spala się wewnątrz zamkniętej komory spalania, dzięki czemu nie pobiera powietrza z wewnątrz. Wyrzut spalin, oraz pobieranie powietrza następuje przez podwójny komin - rura w rurze.

System rura w rurze zapewnia łatwość montażu i bezpieczeństwo użytkowania. Spaliny wydostają się na zewnątrz pomieszczenia poprzez wewnętrzną rurę o mniejszej średnicy. Rurą zewnętrzną natomiast pobierany jest tlen niezbędny do spalania gazu. Takie rozwiązanie gwarantuje również niższą temperaturę komina.

Ogrzewacz posiada regulowany termostat, na którym użytkownik ustawia żądaną temperaturę. Po dojściu do zadanej temperatury piecyk automatycznie wyłącza się i świeci się tylko pilot. Termostat posiada 7 stopniową regulację. Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni od 15 do 30 m2. Piecyk został wyprodukowany w Turcji.

 Piecyk gazowy z butlą z termostatem z żeliwną komorą spalania

Zalety konwektora gazowego z odprowadzeniem spalin HDU 3 DK :

 • Minimalistyczny wygląd i kompaktowy rozmiar.
 • Modulowanie płomienia. Płomień modulowany jest przez zawór Eurosit. Przy zbliżaniu się do nastawionej temperatury na termostacie płomień zmniejsza się i spada zużycie gazu.
 • Zasilany jest gazem ziemnym lub LPG (propan-butan). Na butlę lub instalację
 • Wbudowany termostat umożliwiający 7 stopniową regulację temperatury, w zakresie od 13 °C do 35°C
 • Palnik jest wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest trwały. Gaz spala się błękitnym płomieniem, z dużą wydajnością cieplną. 
 • Posiada elektroniczny zapalnik na a baterie AA i posiada płomień pilota.
 • W przypadku zaniku płomienia na palniku zawór magnetyczny zamknie dopływ gazu.
 • Konwektor gazowy nie zużywa tlenu w pomieszczeniu, dzięki czemu może być bezpiecznie użytkowany w pomieszczeniach mieszkalnych.
 • Komora spalania jest pokryta emalią, co znacznie zwiększa odporność na temperaturę i gwarantuję dłuższą żywotność.
 • Hermetyczny konwektor gazowy jest wykonany zgodnie z Europejskimi Standardami (EN), posiada certyfikat CE i certyfikat jakości TS EE 613.
 • Posiada komin wyrzut spalin / wlot powietrza o długości 60 cm. Kominy są regulowane, można je skracać.

Konwektor gazowy żeliwny pod okno do mieszkania

 

 

Termostaty - rodzaje sterowania piecykiem:

Termostat mechaniczny – jest to najprostszy sposób sterowania pracą piecyka gazowego. Sterowanie odbywa się poprzez pokrętło z płynną 7-mio stopniową regulacją w zakresie 13°C-30°C. W termostacie piecyka jest zamontowany czujnik (wkład miedziany zawierający rozprężającą się ciecz połączony z termostatem za pomocą kapilary)  temperatury pomieszczenia. Kiedy czujnik wykryje, że temperatura pomieszczenia jest bliska tej zadanej na termostacie zmniejszy moc palnika piecyka gazowego lub go wyłączy.

Termostat mechaniczny sterowany „KonvekPro” wraz z termostatem programowalnym –wydajniejsze sterowanie piecykiem gazowym. „KonvekPro” jest sterownikiem, który bezpośrednio kontroluje pracę ogrzewacza gazowego. Dostaje informacje od termostatu programowalnego, na którym ustawia się  oczekiwaną temperaturę – regulacja 5°C-25°C oraz godziny pracy piecyka. „KonvekPro” w zależności od potrzeb podgrzewa czujnik termostatu mechanicznego w konwektorze gazowym, który zamyka lub ogranicza dopływ gazu do palnika. Umożliwia nam to oszczędzenie gazu, wygodniejsze użytkowanie piecyka. Cały zestaw „KonvekPro” i programowalnego termostatu jest prosty w instalacji, można to zrobić samemu. Można nim zmodernizować nowy, zakupiony w naszym sklepie konwektor gazowy oraz już posiadany piecyk gazowy.

Termostat mechaniczny sterowany „KonvekPro” wraz z termostatem programowalnym Wi-Fi – jeszcze wydajniejsze, wygodniejsze i łatwiejsze sterowanie piecykiem gazowym poprzez termostat wifi. „KonvekPro” jest sterownikiem, który bezpośrednio kontroluje pracę ogrzewacza gazowego. Dostaje informacje od termostatu programowalnego, na którym ustawia się oczekiwaną temperaturę – regulacja 5°C-25°C oraz godziny pracy piecyka. Harmonogram pracy konwektora gazowego jest ustawiany dziennie i/lub tygodniowo. W tym przypadku mamy do wyboru ustawienie harmonogramu poprzez aplikację na telefon oraz przez panel sterowania termostatu. Przeznaczony jest modernizacji nowych zakupionych w naszym sklepie konwektorów gazowych jak i do już posiadanych ogrzewaczy.

Wszystkie rodzaje termostatów pasują do piecyków gazowych z zamkniętą komorą spalania oraz tych z otwartą.

 

KonvekPro wraz z termostatami dostępny w naszym sklepie.

 

 

 

 

INSTRUKCJA ODPALANIA PIECYKA:

 

 

Instrukcja obsługi

Katalog HDU

Certyfikat CE

 

 

Dane techniczne

Moc nominalna 3 kW
Zużycie gazu 0,3 m³/h | 0,29 kg/h
Rodzaj gazu Gaz ziemny | Propan-butan
Ciśnienie robocze gazu 11 mbar | 26 mbar
Podłączenie gazu 1/2"
⌀ wlotu powietrza 160 mm
⌀ wylotu spalin 80 mm
Zasilanie iskrownika Bateria AA 1,5V
Sprawność cieplna 91 %
Szerokość 46,5 cm
Wysokość 64 cm
Głębokość (grubość) 26,5 cm
Waga 22,8 kg
Wentylator Brak
Kolor biały
Zakres sterowania temperatury 13-30°C
Komora spalania żeliwo

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Dodatkowe akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Więcej zestawów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium