Piecyk gazowy z wentylatorem 5kW Odprowadzenie spalin Piecyk na butle

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 540,00 zł 1540.00
Cena netto: 1 252,03 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Fujiyama
Kod produktu: FHS 5000EF

Opis

Ogrzewacz gazowy z odprowadzeniem spalin FHS 5000 EF z wentylatorem

 

Ogrzewacz gazowy z wyrzutem spalin o mocy 5 kW z wentylatorem ze stalową zamkniętą komorą spalania oraz z kominem (wyrzut spalin /pobór powietrza). 

 

Piecyk gazowy jest zasilany gazem ziemnym, propanem, lub propanem-butanem (LPG). 

 
Palnik jest modulowany. Posiada stalowy wymiennik ciepła, który nazywany jest komorą spalania. Propan-butan jest spalany w zamkniętej komorze spalania. Wyrzut spalin, oraz pobieranie powietrza następuje przez podwójny komin - rura w rurze. 
 
System rura w rurze jest bardzo łatwy w montażu, zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ gorące spaliny wydostają się na zewnątrz pomieszczenia poprzez wewnętrzną rurę o mniejszej średnicy. Natomiast rurą zewnętrzną  pobierany jest tlen niezbędny do spalania gazu. Takie rozwiązanie gwarantuje niższą temperaturę komina i łatwiejszą izolację piecyka.
 
Ogrzewacz jest wyposażony w regulowany termostat, którym kontroluje się pracę piecyka. Termostat posiada 7 stopniową regulację. Jest możliwa regulacja ogrzewania między 13°C a 30°C. Po dojściu do zadanej temperatury piecyk automatycznie wyłącza się i pali się tylko . Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni od 20 do 50 m2.  Piecyk został wyprodukowany w Turcji. 
 
Konwektor 5000 EF został nowocześnie zaprojektowany i estetycznie wkomponuje się w większość aranżacji.

Piecyk gazowy na butle     

Zalety piecyka gazowego z odprowadzeniem spalin FHS 5000 EF:

 • Nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar.
 • Modulowanie płomienia. Zawór włoski Eurosit kontroluje płomień palnika. Przy zbliżaniu się do nastawionej na termostacie temperatury płomień zmniejsza się i spada zużycie gazu aby podtrzymać ustawioną temperaturę.
 • Zasilany jest gazem ziemnym lub LPG czyli propanem-butanem. Wbudowany termostat umożliwiający 7 stopniową regulację temperatury, w zakresie od 13 oC do 30 oC.
 • Zasilanie gazem ziemnym lub LPG czyli propanem-butanem.
 • Palnik jest wykonany ze stali nierdzewnej co zapewnia trwałość. Gaz spala się błękitnym płomieniem, z dużą wydajnością cieplną.
 • Posiada elektroniczny zapalnik na 1 baterie AA i posiada płomień pilota.
 • W przypadku zaniku płomienia na palniku zawór magnetyczny zamknie dopływ gazu.
 • Konwektor gazowy nie zużywa tlenu w pomieszczeniu, dzięki czemu może być bezpiecznie użytkowany w pomieszczeniach mieszkalnych.

 • Zamknięta komora spalania
 • Komora spalania jest pokryta emalią, co znacznie zwiększa odporność na temperaturę i gwarantuję dłuższą żywotność.
 • Hermetyczny konwektor gazowy jest wykonany zgodnie z Europejskimi Standardami (EN), posiada certyfikat CE i certyfikat jakości TS EE 613.
 • Komin pasuje do ściany o grubości 40 cm. Można dokupić komin pasujący do ściany 80 cm. Kominy można skracać.

 Piecyk gazowy z butlą pod okno

Termostaty - rodzaje sterowania piecykiem:

Termostat mechaniczny – jest to najprostszy sposób sterowania pracą piecyka gazowego. Sterowanie odbywa się poprzez pokrętło z płynną 7-mio stopniową regulacją w zakresie 13°C-30°C. W termostacie piecyka jest zamontowany czujnik (wkład miedziany zawierający rozprężającą się ciecz połączony z termostatem za pomocą kapilary)  temperatury pomieszczenia. Kiedy czujnik wykryje, że temperatura pomieszczenia jest bliska tej zadanej na termostacie zmniejszy moc palnika piecyka gazowego lub go wyłączy.

Termostat mechaniczny sterowany „KonvekPro” wraz z termostatem programowalnym –wydajniejsze sterowanie piecykiem gazowym. „KonvekPro” jest sterownikiem, który bezpośrednio kontroluje pracę ogrzewacza gazowego. Dostaje informacje od termostatu programowalnego, na którym ustawia się  oczekiwaną temperaturę – regulacja 5°C-25°C oraz godziny pracy piecyka. „KonvekPro” w zależności od potrzeb podgrzewa czujnik termostatu mechanicznego w konwektorze gazowym, który zamyka lub ogranicza dopływ gazu do palnika. Umożliwia nam to oszczędzenie gazu, wygodniejsze użytkowanie piecyka. Cały zestaw „KonvekPro” i programowalnego termostatu jest prosty w instalacji, można to zrobić samemu. Można nim zmodernizować nowy, zakupiony w naszym sklepie konwektor gazowy oraz już posiadany piecyk gazowy.

Termostat mechaniczny sterowany „KonvekPro” wraz z termostatem programowalnym Wi-Fi – jeszcze wydajniejsze, wygodniejsze i łatwiejsze sterowanie piecykiem gazowym poprzez termostat wifi. „KonvekPro” jest sterownikiem, który bezpośrednio kontroluje pracę ogrzewacza gazowego. Dostaje informacje od termostatu programowalnego, na którym ustawia się oczekiwaną temperaturę – regulacja 5°C-25°C oraz godziny pracy piecyka. Harmonogram pracy konwektora gazowego jest ustawiany dziennie i/lub tygodniowo. W tym przypadku mamy do wyboru ustawienie harmonogramu poprzez aplikację na telefon oraz przez panel sterowania termostatu. Przeznaczony jest modernizacji nowych zakupionych w naszym sklepie konwektorów gazowych jak i do już posiadanych ogrzewaczy.

Wszystkie rodzaje termostatów pasują do piecyków gazowych z zamkniętą komorą spalania oraz tych z otwartą.

Piecyk gazowy z termostatem

Ogrzewacz gazowy, grzejnik z termostatem

KonvekPro wraz z termostatami dostępny w naszym sklepie.

Piecyk gazowy z wyrzutem spalin

Instrukcja obsługi:

 

Instrukcja obsługi

Certyfikat CE

 

 

Dane techniczne

Moc nominalna 5 kW
Zużycie gazu 0,52 m³/h | 0,39 kg/h
Rodzaj gazu Gaz ziemny | Propan-butan
Ciśnienie robocze gazu 11 mbar | 26 mbar
Podłączenie gazu 1/2"
⌀ wlotu powietrza 205 mm
⌀ wylotu spalin 110 mm
Zasilanie iskrownika Bateria AA 1,5V
Sprawność cieplna 85 %
Szerokość 83 cm
Wysokość 67 cm
Głębokość (grubość) 26 cm
Waga 18 kg
Wentylator Tak
Kolor biały
Zakres sterowania temperatury 13-30 °C
Komora spalania stal

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Dodatkowe akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Więcej zestawów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium